השקעות נדל"ן בירושלים – למה, איזה ואיפה?

בשנים האחרונות מתעורר פוטנציאל משמעותי בכל הנוגע להשקעות נדל"ן לצורכי מסחר, משרדים ותעשייה בקרב משקיעים ויזמים חדשים שבוחרים באפיק זה על חשבון השקה בנכסי נדלן למגורים, שם השוק בישראל קשוח ומאתגר. כל משקיע בתחום נדרש להכיר ולהבין היטב את השוק סביבו, את אזורי הביקוש, את הארגונים או החברות הרלוונטיים לכל אזור, לשלוט במגבלות המיסוי הרלוונטיות ובעיקר לשקלל את כל ההוצאות השוטפות והאם ההשקעה תהיה משתלמת וכדאית לטווח הארוך.

 

על פניו, אין זה סוד כי אזור גוש דן ומרכז הארץ נחשב לרוב ליותר מבוקש בכל הנוגע לנדל"ן הן למגורים והן למסחר, אך חשוב מאוד להבין כי מדובר באזורים רווים ועמוסים במשקיעים רבים ומנוסים. באזורים בהם יש תנופה עסקית ובעיקר בתחומי ההייטק, העיר תל אביב אומנם מככבת מבחינת נדל"ן לצורך מסחר והן לצורכי מגורים אבל המחירים בשמיים ואפשרויות ההשקעה הזמינות והמשתלמות בתחילת הדרך מצומצמות. במקביל חשוב לזכור כי תקופת הקורונה והפקקים הרבים באזור גוש הדן הובילה לא מעט בעלי מקצועות חופשיים לבחור לא להתרוצץ מדי יום על הכבישים עם נסיעות ארוכות מהבית למשרד ובחזרה, ואלו בוחרים לנסות לגור קרוב למקום העבודה שלהם או לעבוד חלק מהזמן מהבית.

 

העיר ירושלים בתנופה

השקעה בעיר ירושלים יכולה להיות השקעה שתוכיח את עצמה בשני המרכיבים, גם עם השקעה במשרדים ונדלן עסקי וגם בהשקעה בנכסים למגורים. עם עליית מחירי הדיור בישראל ובעיקר במרכזי הערים הגדולות, העיר ירושלים נחשבת לאחת המקומות הפוריים והרווחיים ביותר מבחינת השקעה בנדל"ן וניתן לראות את תנופת העלייה של צעירים רבים לצד אוכלוסיות אחרות נוספות הבוחרות להתגורר ולהשתקע בעיר הבירה. גם מבחינת נדלן מסחרי ניתן למצוא כיום מספר פרויקטים חדשים ומרשימים הכוללים אפשרות של משרדים להשכרה בירושלים עבור חברות, ארגונים ועסקים צומחים בעיקר מרכז העיר החדשה שזוכה לתנופה עסקית וארגונית משמעותית בשנים האחרונות.

 

שטחי מסחר ולוגיסטיקה

ירושלים אמנם לא נחשבת לפריפריה אבל הנה נקודה כללית חשובה שכדאי למשקיע המתחיל להכיר – נכסי נדלן למגורים במרכז אומנם נמצאים לרוב בביקושי שיא, אך שטחי מסחר ולוגיסטיקה נפוצים יותר מחוץ לגוש דן. בשל העובדה כי באזורים פריפריאליים זול יותר כמובן לתחזק חללי לוגיסטיקה גדולה מאשר במרכז הארץ, חברות וארגונים גדולים רבים בוחרים באזורים אלו עבור צרכים תפעוליים, שטחי אחסון ומרכזי לוגיסטיקה של סחורות ייבוא וייצוא, וייתכן כי שווה לבדוק אודות אפשרויות השקעה שכאלו באזורים ובערים הסובבים את העיר ירושלים עבור חברות גדולות הפועלות בעיר.

 

 

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

בלוג
191natan@gmail.com

קידום אתרים בחדרה

קידום אתרים הוא תהליך של שיפור מיקומו של האתר שלך בדירוג מנועי החיפוש. הנה כמה מהדברים החשובים ביותר שעליך לזכור כאשר אתה מנסה לבצע אופטימיזציה

קר עוד
בלוג
191natan@gmail.com

איך לבחור טרקטורון?

ישנם סוגים רבים ושונים של טרקטורונים זמינים בשוק. חלקם מיועדים לפעולות בקנה מידה קטן, בעוד שאחרים יכולים להתמודד עם פעולות בקנה מידה גדול. אם אתם

קר עוד