אינטרנט סיבים – להתחבר לצד המהיר ביותר

בשנה-שנתיים האחרונות אנחנו יכולים לראות פעילות משמעותית של משרד התקשורת ושל חברות אינטרנט שונות, לחבר כמה שיותר יישובים ובתים בישראל לרשת של סיבים אופטיים על מנת שיוכלו ליהנות מאינטרנט מהיר ביותר.

על מנת להבין את המשמעויות של אינטרנט סיבים צריך להבין תחילה מה זה ומה ההבדל בין רשת זו לבין רשתות אחרות, כלומר אלו שהשתמשנו בהן עד היום. כידוע במהלך השנים רשת האינטרנט עברה שינויים מקיפים, בין אם זה ממעבר מרשת קווית לרשת אלחוטית, מעבר מרשת שפועלת במונחים של מגה בייט בודדים לרשת שפועלת במונחים של עשרות ומאות מגה בייט. מעברים אלו הפכו את הרשת להרבה יותר יעילה, נוחה ומהירה.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות את הדור הבא של עולם האינטרנט. מדובר על אינטרנט סיבים. מדובר על רשת שעובדת על סיבי זכוכית אשר מותקנים מתחת לאדמה ומאפשרים להעביר מידע ממחשבים שונים במהירות הרבה יותר גבוהות ממה שהכרנו עד היום. לכן מדובר ברשת האינטרנט המהירה ביותר שקיימת בשוק.

 

מה המהירות של אינטרנט סיבים ומדוע משתלם לנו להתחבר אליה?

בשביל להבין עד כמה מהירה רשת אינטרנט סיבים, נציג את המספרים. מדובר על רשת שפועלת במהירות של 100 ג'יגה בייט, במילים אחרות זו רשת שפועלת על מהירות של 1000 מגה בייט. אלו מהירות שלא הכרנו בעבר.

אינטרנט סיבים מאפשר לנו יתרונות בהיבטים שונים הקשורים לטכנולוגיה בה אנחנו נעזרים. למשל, היא מאפשרת לנו לעלות ולהוריד קבצים באופן מהיר מאוד, מאפשרת לנו לצפות בסרטים וסדרות ללא שהייה, צפייה בטכנולוגיה עם רזולוציות מתקדמות ללא שום בעיה, שימוש במספר מכשירים מבלי שהמהירות תפחת בשום מכשיר, יכולת לייצר גיבויים באופן מהיר מאוד.

מעבר לכל זה, מדובר על רשת אינטרנט שמאפשרת לנו לגלוש באתרים שונים ללא שום בעיה, בצורה פשוטה, חלקה, מכל מקום בבית או בעסק.

 

איך אנחנו מתחברים לרשת סיבים?

בעיקרון, עלינו לברר תחילה האם יש אפשרות לחבר את המבנה שלנו לרשת. ישנם אזורים שהפריסה כבר קיימת ולכן זה אפשרי, משרד התקשורת והחברות השונות עובדות על כך שעם הזמן כל המדינה תהיה מרושתת.

במידה ואנחנו יכולים לחבר את המבנה שלנו לרשת, אז עלינו ליצור קשר עם חברה שמספקת את השירות. חשוב לבחור חברה שיש לה את היכולות הטכניות והמקצועיות, יש לה את הכלים וכן את אנשי המקצוע הנדרשים לכך. כמובן חשוב שהשירות יתבצע כמה שיותר מהר ובמועד שסוכם עם צוות החברה.

לפני סיום חשוב לומר, מוטב להתחבר לרשת הסיבים כמה שיותר מהר. גם בשביל ליהנות מהיתרונות הטכנולוגיים הרבים הקיימים ברשת זו, וגם בשביל שנוכל לעבור אל השלב הבא. סביר להניח, ככל שיותר אנשים יתחברו לרשת אז אנחנו נגלה בשלב מסוים קפיצת מדרגה נוספת במהירות וביכולות הרשת.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

בלוג
191natan@gmail.com

למה לגור בקרוואן?

מגורים בקרוואן אינם מתאימים לכל אחד. אבל אם אתם הרפתקנים ומחפשים לחסוך כסף בשכר דירה, המדריך הזה הוא בשבילכם. בארצות הברית, ההערכה היא שיש כ-1.6

קר עוד
בלוג
191natan@gmail.com

חומרי בניין בירושלים

האין זה מרתק כיצד בניינים ברחבי העולם ובכל המדינות והיבשות מתבטאים בצורה שונה אך עם זאת מאוחדת? בדיוק כמונו בני האדם, גם הבניינים חיים נושמים

קר עוד