חסכונות פנסיונים

חיסכון פנסיוני הוא נושא שהרבה אנשים לא מודעים אליו. חשוב להיות מודעים לסוגים השונים של תכניות פנסיה כדי שתוכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לעתידך.

הסוג הראשון הוא תוכנית תרומה מוגדרת, המכונה גם 401(k). תוכנית מסוג זה מאפשרת לעובדים לתרום אחוז ממשכורתם לחשבון הפנסיה שלהם. הסוג השני הוא תכנית הטבה מוגדרת, אשר משלמת סכום מסוים מדי שנה על בסיס שכרו של העובד ושנות העבודה. הסוג השלישי נקרא תוכנית היברידית, הכוללת תכונות הן מתוכניות תרומה מוגדרות והן מתוכניות הטבה מוגדרות.

מהו חיסכון פנסיוני?

חיסכון פנסיוני הוא סוג של תוכנית פרישה המוקמת על ידי המעסיק. סוג זה של תוכנית חיסכון דומה לחשבון פרישה אינדיבידואלי (IRA) בכך ששניהם מאפשרים לעובד להפקיד תרומות על בסיס דחיית מס. ההבדל הוא שבעוד ש-IRA ממומנים בדולרים לאחר מס, תוכניות הפנסיה ממומנות בדולרים לפני מס.

ההפקדות לתוכנית הפנסיה מגיעות מהעובד ומהמעביד, ועשויות להיות מותאמות גם על ידי אחד הצדדים או שניהם. התרומות נעשות על בסיס קבוע, בדרך כלל חודשי או רבעוני, ויכולות להגיע ל-1% מהשכר עבור חלק מהמעסיקים. הכספים בחשבונות אלו גדלים במס דחוי עד למשיכתם בגיל הפרישה, אז יחויבו במס בשיעור מס ההכנסה של הפרט בתוספת כל משיכה מוקדמת

אנחנו המרכז לביטוח מנהלים נוכל להראות לכם שחיסכון פנסיוני הוא דרך לפרנס את הפרישה. הם בדרך כלל ממומנים על ידי מעסיק, אבל יש אנשים שגם חוסכים בעצמם.

סוגי חסכונות

ישנם שני סוגים של חיסכון פנסיוני: הטבה מוגדרת והפקדה מוגדרת. בתכנית הטבה מוגדרת, המעסיק מבטיח לשלם לך סכום כסף מסוים בכל חודש לאחר הפרישה. בתוכנית תרומה מוגדרת, המעסיק מספק לך כסף שתוכל להשקיע במניות או באג"ח.

תוכנית הפנסיה הקנדית היא דוגמה אחת לתוכנית פנסיה בניהול ממשלתי שעובדים יכולים לתרום לה בעצמם או דרך המעסיקים שלהם.

פנסיה היא סוג של חיסכון פנסיוני שמשלם הכנסה קבועה למי שחסך את הכסף. פנסיה הן בדרך כלל סוג של פיצויים נדחים, כאשר המעסיק מסכים לשלם את הטבות הפרישה של העובד במועד עתידי כלשהו, בנוסף למשכורתו הנוכחית.

קרנות הפנסיה מנוהלות בדרך כלל על ידי חברת ביטוח או על ידי בנק ומושקעות במניות, אג"ח או השקעות אחרות. קרנות פנסיה יכולות להיות גם מנוהלות ישירות על ידי מעסיקים עבור עובדיהם.

ברוב מדינות העולם, הפנסיה ממומנת באמצעות הפקדות חובה ממעסיקים ועובדים אשר מנוהלת בשם כל התורמים על ידי סוכנויות ממשלתיות או חברות פרטיות.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

בלוג
191natan@gmail.com

למה משמשת מכונת ליטוש?

מכונת ליטוש היא כלי המשמש להחלקה והברקת משטחים. הם משמשים לעתים קרובות בתעשיות הרכב והייצור, אך ניתן למצוא אותם גם במגוון הגדרות אחרות. ישנם כמה

קר עוד