סוגי שערים לחניה

אם בעבר היינו רגילים לראות שערים חשמליים ואוטומטיים רק בעסקים או בכניסה למפעלים, הרי שכיום שערים חשמליים משמשים מזה זמן רב גם חניות פרטיות מסוגים שונים. שערים יעילים מבחינת אבטחת הבית והרכב, מחירם אינו גבוה ביחס לתמורה ונוחות ההפעלה שלהם היא זו שהופכת אותם לפופולריים כל כך. בסופו של דבר, כולנו רוצים להחנות את הרכבים שלנו במקום מוגן ממזג האוויר ומגנבים. כיצד נדע לבחור את שער החניה המתאים ביותר לבית? כדאי להמשיך לקרוא – כל המידע בהמשך.

 

סוגי שערים לחניה

ישנם כמה וכמה סוגים של שערים לחניה הביתית, כל אחד עשוי מחומר גלם אחר, מנגנונים שונים, פונקציות, יתרונות וחסרונות. להלן סוגי השערים השונים:

 

שער גלילה

מדובר על אחד השערים המבוקשים בבתים פרטיים בשל יתרונותיו הרבים. שער גלילה הוא מסך עשוי משלבי מתכת שנפתח ונסגר באמצעות מנגנון חשמלי כך שכל אזור החניה נסגר לחלוטין. ממש כמו בתריס החשמלי הביתי, שער חניית הגלילה מסתובב סביב ציר כאשר היתרון הגדול שלו הוא הבידוד והאיטום המוחלט שהוא מספק לאזור החניה, החיסרון הוא שבמקרה של תקלה יש צורך להרים את השער באמצעות מנגנון החירום הידני.

 

מחסום זרוע

מחסום הזרוע הוא מחסום שעולה ויורד באמצעות שלט. המחסום נועד למנוע כניסה של רכבים לאזור החניה ובבניינים משותפים נוכל לראות כי זהו השער הנפוץ ביותר. הוא לא נועד למנוע את פגעי מזג האוויר, הוא בעיקר משמש איסור כניסה לחניה. היתרון שלו הוא שהוא מונע את כניסת המכוניות אך החיסרון הוא שאם מכונית נתקעת בו בטעות יש צורך בתיקון וזה עלול לקרות לא מעט פעמים.

 

שער כנף

שערי הכנף הם בין השערים המבוקשים בבתים והם נפתחים הצידה ממש כמו דלת. יש שערי כנף בעלי דלת אחת ויש בעלי שתי דלתות. היתרון של השערים הוא בנוחות המנגנון והאפשרות לסגור את השער באופן הרמטי, כמו גם האפשרות לבחור מאיזה חומר יהיה עשוי השער. עם זאת יש לשער זה חיסרון והוא שלא ניתן להתקינם במקומות בהם אין מספיק שטח לכך, ואין להתקין אותם ביציאה למרחב הציבורי.

 

שער נגרר

שער זה נע על גבי מסילה והוא זז הצידה כדי לאפשר כניסה ויציאה של רכבים מהחניה באמצעות שלט. שער זה מתאים במיוחד לגינות גדולות בהן יש מרחב לפתוח כך את השער ויש צורך בקרקע ישרה כדי להתקינו. החיסרון של השער הוא בכך שהוא אינו מתאים לכל בית, והיתרון שלו הוא במסיביות שלו ובכך שהוא מאפשר אבטחה גבוהה לרכב.

 

שער מתרומם

שער מתרומם לחניה הפרטית יותקן בדרך כלל במצבים בהם לא ניתן להתקין שערים אחרים והיתרון הגדול שלו הוא שניתן להתקין אותו בכל חניה. הוא מספק הגנה מלאה, הרמטיות וסגירה מלאה ופרטית של אזור החניה. עם זאת, הוא אינו מתאים לחניות בהם נעשה שימוש רב.

 

כיצד נתאים את השער לחניה?

כאשר מבצעים בחירה בין שערים לחניה פרטית קודם כל יש להסתכל על הצד המעשי – האם ניתן להתקין את השער בו אנו מעוניינים מבחינת פונקציות. יש לבחון האם השער מתאים למבנה הבית, לאופי הקרקע, לבנייה של אזור החניה, למקום שיש בו, האם הוא יכול לספק את ההגנה הנדרשת לרכב והאם אנו דורשים נוחות שימוש מקסימלית. לאחר בחינת כל הנושאים הללו ניתן לבצע את הבחירה די בקלות, ותמיד כדאי להתייעץ עם בעלי המקצוע המתמחים בתחום.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

הייטק
בלוג
user

מכללת ג'ון ברייס ירושלים: פתח לעולם ההייטק

בלב ירושלים, עיר שבה העתיק והחדש נפגשים, ממוקמת מכללת ג'ון ברייס, מוסד לימודי המהווה כרטיס כניסה לעולם ההייטק המתפתח והמבוקש. מכללת ג'ון ברייס, שנוסדה בתחילת המאה ה-21, הפכה לאחת מהמכללות המובילות בישראל ללימודי הייטק, הודות לתכניות הלימוד המקיפות, המותאמות לדרישות השוק המתמידות בשינוי.

קר עוד
בלוג
user

חשיפת תחנת הכוח: מדריך מקיף לבחירת המנוע החשמלי התעשייתי המושלם

כאשר מדובר ביישומים תעשייתיים, בחירת מנועי חשמל היא קריטית. המנוע הנכון יכול להשפיע באופן משמעותי על היעילות, הביצועים וההצלחה הכוללת של הפעולות שלך. עם זאת, עם אפשרויות רבות הזמינות בשוק, בחירת המנוע החשמלי התעשייתי המושלם יכולה להיות משימה לא פשוטה. מדריך מקיף זה נועד לפשט את התהליך על ידי מתן תובנות וגורמים חיוניים שיש לקחת בחשבון, ולהבטיח שתקבלו החלטה מושכלת לצרכים התעשייתיים שלכם.

קר עוד
התחדשות עירונית
בלוג
user

מתלבטים איך לבחור חברת התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא תהליך של חידוש, שדרוג ועיבוי של שכונות עירוניות קיימות. התהליך כולל בדרך כלל חיזוק מבנים ותיקים, הוספת יחידות דיור חדשות, פיתוח תשתיות ויצירת שטחים ציבוריים חדשים. פרויקטים של התחדשות עירונית יכולים להיות מורכבים ומאתגרים, ולכן חשוב לבחור חברה יזמית מקצועית ואמינה שתוכל להוביל את הפרויקט בצורה מוצלחת.

קר עוד
רעיון
בלוג
user

רישום פטנט: הדרך שלך לחדשנות והגנה משפטית

היציאה למסע ההמצאה היא מיזם מלהיב, מלא ברגעי פריצת דרך ויצירתיות. עם זאת, שמירה על הקניין הרוחני שלך יכולה להיות חיונית כמו החדשנות עצמה. תארו לעצמכם שאתם מבטיחים את הזכויות הבלעדיות על ההמצאה שלכם, ומספקים לכם מעוז נגד תחרות והפרה פוטנציאלית – זה המקום שבו הכוח של רישום פטנטים נוצץ. פטנטים משמשים לא רק כשריון של החדשנות שלכם, אלא גם כמגדלור שלה, מאותתים על אמינות ומושכים שותפויות שמניעות צמיחה. מסלול זה, אף שהוא מתפתל, מוביל בסופו של דבר לחדר הכס של הגנה משפטית והצלחה מסחרית.

קר עוד